Promocja -48% na wszystko! Darmowa wysyłka od 300zł. Pozostało tylko 

13.07.2020

Klasycznie, ale nie do końca

Technika na usługach sztuki

Współczesna sztuka jest mało oczywista. Z jednej strony ceni minimalizm, który nie zagłusza przekazu, z drugiej strony - garściami czerpie z każdej z epok i inspiruje się wielkimi twórcami sprzed wieków. Jak, wiadomo, żyjemy w epoce postmodernistycznej, gdzie "wszystko już było" i ciężko jest znaleźć nowe, kreatywne rozwiązania. Mile widziana jest jednak ich lekka modyfikacja - zmiana rodzaju płótna, awangardowy układ kompozycji lub nieszablonowy sposób nałożenia farby.

Alternatywne rozwiązania i pomoc technologiczna pozwoliły na komercjalizację sztuki, która może teraz zdobić ściany współczesnych mieszkań. Nowoczesne obrazy na płótnie można wykonać na podstawie zdjęcia nawet w kilka dni - grafika drukowana na płótnie znacznie przyspiesza proces produkcji, zachowując równocześnie większość walorów produkcji ręcznej.

Gdzie powinien zawisnąć obraz?

Tradycyjnym miejscem zawiśnięcia obrazu są ściany w pokojach reprezentacyjnych, np. w salonie. Współczesne aranżacje przestrzeni odchodzą jednak od tradycyjnego podziału nieruchomości na pokoje i stawiają na duże otwarte przestrzenie. Dzięki temu podejściu do projektowania wnętrz, do pomieszczeń wpada więcej światła, a cała powierzchnia mieszkania wydaje się być bardziej przestronna.

Podczas wyboru grafiki do ozdoby ścian może się okazać, że obrazy na płótnie do kuchni lub do salonu doskonale prezentują się w przejściu pomiędzy tymi dwoma strefami. Rezygnacja z tradycyjnego schematu pomieszczeń pozwala na większą swobodę - podejmowanie gości kolacją w apartamencie z otwartą kuchnią umożliwia dobrą zabawę bez konieczności pilnowania kipiącej zupy w osobnym pomieszczeniu!

Do dużych przestrzeni warto wybierać większe formaty obrazów. Możliwość patrzenia na grafikę z dalszej odległości pozwala na docenienie kompozycji i wszystkich walorów płótna. Mniejsze rozmiary mogą zostać niedostrzeżone w większych pomieszczeniach, a ich urok - przyćmiony przez bardziej wyraziste elementy. Obraz większego formatu nie wymaga dodatkowej oprawy, a jedynie odpowiedniego tła, np. cegły.

Tematy zgodne z klimatem mieszkania

Obrazy na płótnie do kuchni kojarzą się z martwą naturą - warzywami, owocami oraz elementami zastawy stołowej. W nowoczesnej aranżacji tradycyjne grafiki nie muszą współgrać z przeznaczeniem pomieszczenia, a raczej dostroić się do klimatu reszty mieszkania. Loftowe wnętrza, w których podział nie jest wyraźnie zaznaczony, pozwalają na większą swobodę podczas wyboru dekoracji. Nieszablonowe podejście umożliwia uzyskanie wyjątkowego wnętrza!

Wyjątkowy charakter apartamentu z pewnością podkreślą również zdjęcia. Tutaj również warto odejść od zwyczajowych kadrów umieszczonych w antyramach i pozwolić sobie na większy artystyczny rozmach. Doskonałym rozwiązaniem będzie obraz na płótnie z własnego zdjęcia. Z pomocą kreatora na stronie ecowall24.pl i dobrej jakości fotografii, przygotowanie idealnego kadru oraz wymiaru grafiki nie będzie trudne! Utworzone w ten sposób nowoczesne obrazy będą wspaniale prezentować się na płótnie naciągniętym na sosnową ramę o wybranych rozmiarach. Powstałą w ten sposób grafikę można umieścić na ścianie lub o nią oprzeć. Drugi sposób pozwoli na podkreślenie artystycznej atmosfery panującej w pomieszczeniu.

Minimalizm z nutką dekadencji

Duże przestrzenie we współczesnych apartamentowcach idą w parze z minimalnym wystrojem - nadmierna ilość bibelotów lub ozdób na ścianach może odebrać im wyjątkowy klimat. Jeden-dwa obrazy o większym formacie nie przeciążą przestrzeni, dodadzą jej natomiast odrobiny smaku.

Idealne grafiki, doskonale prezentujące się w roli nowoczesnych obrazów na płótnie - tylko w naszym sklepie! Zapraszamy do tworzenia własnych dzieł sztuki, a w razie pytań i wątpliwości - do kontaktu!

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu