Promocja -48% na wszystko! Darmowa wysyłka od 300zł. Pozostało tylko 

06.09.2021

Naklejki na ścianę dla dziecka – świetny sposób na piękny pokój malucha

Zalety naklejek do pokoju

Wnętrza dla najmłodszych to wyjątkowa przestrzeń, która pełni wiele funkcji. Maluchy poznają świat, a otaczające ich barwy i dekoracje są ważną częścią tego procesu. Naklejki do pokoju dziecka mogą:

  • kształtować zainteresowania,
  • uspokajać, dodawać energii lub motywować do nauki,
  • pobudzać wyobraźnię,
  • budować miłe skojarzenia i tworzyć przyjazną przestrzeń.

Takie ozdoby są też bardzo praktyczne, ponieważ chronią ściany przed zabrudzeniem. Ich aplikacja jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy kilka chwil, by całkiem odmienić aranżację. Nie trzeba też liczyć się z dużymi kosztami remontu, ponieważ ceny naklejek są przystępne dla każdego.

Jak wybrać idealny wzór?

Ilość dostępnych w sklepach motywów jest ogromna. Jak wybrać ten idealny? Warto kierować się temperamentem swojej pociechy i jej zainteresowaniami. Choć maluchy wydają się ciekawe wszystkiego, niektóre tematy wzbudzają w nich szczególne emocje. Właśnie te elementy najlepiej umieszczać na ścianie. Można też zwrócić uwagę na walory edukacyjne dekoracji. Niektóre naklejki dla dziecka szczególnie sprzyjają nauce. Dobrym przykładem jest pociąg ze zwierzętami trzymającymi baloniki. Patrząc na obrazek, można zadawać następujące pytania:

  • Ile baloników trzyma żyrafa?
  • W którym wagonie siedzi kangur?
  • Jaki kolor mają balony?
  • Jak myślisz, dokąd jadą zwierzęta?

Tworzenie kreatywnych historii to świetna zabawa. Maluszki to uwielbiają! Ozdobna naklejka może stać się wyjątkową inspiracją i działać jak ilustracja z ulubionej bajki.

Naklejki dla dzieci

Superbohaterowie

Wyobraźnia najmłodszych nie ma granic. Każdy może latać, ratować świat i mieć magiczne moce. Naklejki dla dziecka z superbohaterami mogą więc okazać się strzałem w dziesiątkę. Bohaterzy kreskówek będą dobrze prezentować się w każdym wnętrzu. Ich największą zaletą jest rozwijanie wyobraźni i zachęcanie do tego, by marzyć. W końcu chłopcy i dziewczynki to przyszłość tego świata. Naprawdę mogą go zmienić!

Motywy muzyczne

Twoje dziecko lubi tańczyć i śpiewać? Na pewno spodoba mu się naklejka ze zwierzętami grającymi na instrumentach. Przedstawione na ilustracji postacie świetnie się bawią. Grają na saksofonie, gitarze, skrzypcach, flecie i bębnie. Patrząc na taki wzór, od razu wpada się w muzyczny nastrój. Grafika pobudza kreatywność, więc będzie idealna dla małych artystów. Jest kolorowa, bajeczna i bardzo optymistyczna.

Mali podróżnicy

Ciekawą propozycją są naklejki do pokoju dziecięcego z mapą Europy. Przedstawiają położenie krajów na kontynencie i rzeczy, z których słyną. Mapa na ścianie nie tylko uczy geografii, ale też rozwija zainteresowania pociech. Patrząc na nią, można planować kolejne podróże i uczyć się o kulturze innych krajów. To jeden z najbardziej edukacyjnych motywów dostępnych na rynku. Co ważne, wiedzę przedstawia w przystępny i przyjazny maluchom sposób.

Dinozaury

Dużą popularnością cieszą się wzory z dinozaurami. Te wyjątkowe stworzenia mogą zostać przedstawione na wesoło. Kolorowe naklejki dla dziecka inspirowane historią i minionymi erami wyglądają niczym ilustracje z najpiękniejszych bajek. Każdemu dinozaurowi można nadać imię i stworzyć mu własną historię. Twój maluch ma dużo pomysłów i lubi wymyślać różne rzeczy? Na pewno się w tym odnajdzie!

Naklejki na ścianę dla dzieci

Własne grafiki i spersonalizowane dekoracje

Najbardziej kreatywne osoby mogą zamówić spersonalizowane naklejki na ścianę dla dzieci. Wystarczy przesłać producentowi zdjęcie i poczekać na realizację zamówienia. Grafika może być na przykład:

  • rysunkiem dziecka, który przedstawia jego zainteresowania,
  • zdjęciem portretowym całej rodziny,
  • ilustracją z ulubionej bajki lub filmu,
  • fotografią własnego zwierzaka.

Dekoracje na wymiar to praktyczne rozwiązanie do pomieszczeń o nietypowym układzie, gdzie nie sprawdzą się standardowe naklejki. Do małego pokoju dziecięcego można wybrać ozdoby o poziomej lub pionowej orientacji. Dzięki temu łatwiej wkomponować je między meble i posiadane wyposażenie.

Gdzie umieścić naklejkę?

Często wybieranym miejscem na ścienne dekoracje dla dziecka jest przestrzeń nad łóżeczkiem. Warto aplikować tam subtelne, uspokajające wzory, które będą sprzyjać usypianiu malucha. Żywsze dekoracje sprawdzą się natomiast w kąciku zabaw i przy biurku. Bardzo uniwersalne są naklejki na ściany w kwiaty. Wprowadzą do wnętrza akcenty naturalnego krajobrazu i piękną kolorystykę. Popularne są róże, maki i lawenda.

Najpiękniejsze naklejki do pokoju dziecięcego

Chcesz, by pokój Twojej pociechy był wyjątkowy? Wykorzystaj kreatywne naklejki na ścianę i twórz własne historie! Pamiętaj, by zwracać uwagę na zainteresowania malucha i wsłuchiwać się w jego zdanie. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji lub szukasz porady, zachęcamy do indywidualnego kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu