Promocja -48% na wszystko! Darmowa wysyłka od 300zł. Pozostało tylko 

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Inspiracje i pomysły.

29.09.2022

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Inspiracje i pomysły.

Podstawowe zasady projektowania pokoju dla dziewczynki.

Podejmując decyzje dotyczącą urządzania pokoju dla dziewczynki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby nasze dziecko czuło się w nim dobrze, dlatego zawsze trzeba wybierać delikatne i przyjemne dla oka kolory. Ważne jest też, aby nasza dziewczynka czuła się bezpiecznie i była bezpieczna, dlatego powinniśmy wybierać tylko sprawdzony asortyment. Dla każdego rodzica istotny jest również rozwój dziewczynki, dlatego nie należy wybierać tylko ładnych rzeczy, a trzeba otaczać dziecko przedmiotami, które będą rozwijać wyobraźnie, pozwolą się skupić i nie będą rozpraszać. Kolejnym aspektem będzie funkcjonalność i tutaj musimy dostosować układ w zależności od wieku i potrzeb lokatorki. Wraz z dorastaniem, zmieniają się potrzeby naszej dziewczynki, dlatego pokój powinniśmy zawsze dostosować do wieku dziecka.

Jak urządzić pokój dla 6 letniej dziewczynki.

Pięć czy sześć lat to wiek przedszkolny, gdzie dziecko głównie myśli o zabawie, dlatego nie może zabraknąć miejsca na gry i zabawki. Decyzje dotyczące wyboru mebli takich jak biurko czy łóżko powinni podejmować w 100% rodzice sprawdzając producenta, atesty czy materiały, z których zostały wykonane te produkty.

Nasze dziecko może uczestniczyć w wyborze lampy czy tapety-ciekawym rozwiązaniem będzie fototapeta odporna na uderzenia i zabrudzenia, pozwoli na dłużej zachować czystość w pomieszczeniu. Na ścianie powinni znaleźć się bajkowi bohaterowie, a na podłodze kolorowy i miękki dywan.

Jak urządzić pokój dla 8 letniej dziewczynki.

7-8 lat to wiek, gdzie dziecko rozpoczyna edukację szkolną, dlatego bardzo ważne jest, aby stworzyć dziewczynce miejsce do nauki. Najważniejszym elementem pokoju będzie burko, bo świeżo upieczona uczennica musi mieć miejsce do komfortowej nauki. Nie możemy zapomnieć o miejscu na zabawę i wypoczynek, dlatego pokój musi być wyposażony w pojemnik lub regał na zabawki. Planując aranżacje ścian, możemy wybrać delikatny i klasyczny kolor albo fototapetę, która będzie pozytywnie wpływać na cały design pomierzenia. Kupując oświetlenie, należy zwrócić uwagę na natężenie światła, średnia jego wartość nie powinna być niższa niż 300 lx, a na blat biurka powinno padać światło o natężeniu min 500lx.

Jak urządzić pokój dla 10 letniej dziewczynki?

Pokój dziesięciolatki nie będzie się szczególnie różnił od należącego do ośmiolatki. Na różnice będą miały wpływ trendy otaczające dziewczynkę oraz chęć samodzielnego podejmowania większości decyzji dotyczących wystroju pomieszczenia. W tym wieku dziecko szybko rośnie, więc jeżeli rodzic nie wyposażył pokoju w łóżko rosnące razem z dzieckiem, będzie musiał podjąć decyzje o zakupie nowego.

Jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek?

Częstą praktyką wśród rodzin wielodzietnych jest aranżowanie wieloosobowych pokoi, zwłaszcza dla dzieci tej samej płci. W pomieszczeniu, gdzie znajduje się więcej lokatorów dzieje się bardzo dużo, dlatego należy zadbać o komfort i bezpieczeństwo dziewczynek. W mniejszych domach czy mieszkaniach należy uwzględnić niewielką ilość miejsca. Aby zaoszczędzić miejsce możemy skorzystać z wielofunkcyjnych mebli takich jak podwójne biurko czy dzielona szafa na ubrania. Mały pokój dla dwóch dziewczynek powinien być też wyposażony w piętrowe łóżko- to rozwiązanie nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce, ale też będzie sposobem na zabawę. W pokoju zamieszkałym przez dwie dziewczynki obok łóżka musi stanąć również dzielony regał, aby każde z dzieci miały miejsce na swoje książki czy zabawki. 

Na jakie elementy zwrócić uwagę projektując pokój dla dziewczynki w każdym wieku?

- Spróbuj powiększyć pomieszczenie. To idealna rada dla posiadaczy małych pokoi. Możemy to zrobić na dwa sposoby: wizualnie albo poprzez optymalne gospodarowanie przestrzenią. Najprostszym sposobem na wizualne powiększenie pokoju dziewczynki jest zastosowanie trójwymiarowej fototapety. Iluzja optyczna ukazująca głębie obrazu sprawi, że nasz pokój będzie wydawał się większy. Przy urządzaniu pokoju dziewczynki ważne jest, aby stworzyć maksymalnie dużą przestrzeń do przechowywania zabawek czy ubrań, zajmując jak najmniejsze powierzchnie, dlatego powinnyśmy zamawiać szafy na wymiar, pozwoli nam to na zagospodarowanie przestrzeni od podłogi do sufitu. Innym alternatywnym i często tańszym wyborem są meble modułowe. Ciekawą opcją jest też łóżko chowane w szafie, pozwoli zmienić sypialnie w bawialnie.

Spraw, aby pokój był „fajny”. Pokój dla dziewczynki będzie fajny, gdy będzie spełniał oczekiwania dziecka. Każde dziecko chce mieć możliwość zapraszania znajomych i robienia tego bez żadnych krępacji. Jeżeli Nasza dziewczynka jest odpowiednio duża, powinna brać czynny udział podczas urządzania jej pokoju, bo ona wie najlepiej co jest aktualnie modne w domach rówieśników i czego brakuje jeszcze u niej.

- Zadbaj o prawidłową postawę Swojego dziecka. W wychowaniu dziecka, niezależnie, na jakim etapie życia bardzo ważne jest dbanie o prawidłowy rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Aby nasze dziecko nie miało problemów z prawidłową postawą czy koordynacją ruchową musimy zadbać o jego miejsce do nauki czy zabawy. Biurko powinno być dostosowane do wzrostu dziecka, jak również fotel powinien mieć możliwość regulacji wysokości i oparcia. W przypadku mniejszych dzieci rodzice powinni cyklicznie kontrolować, czy fotel ma prawidłowe ustawienia. 

- Rozwijaj wyobraźnie i poszerzaj horyzonty. Żeby zapewnić prawidłowy rozwój dziewczynki powinniśmy ją otaczać elementami, dzięki którym nasze dziecko będzie doskonalić swoją pamięć i wyobraźnie. Idealnym rozwiązanie będzie zamontowanie fototapety edukacyjnej. Taką tapetę powinniśmy dostosować do wieku dziecka, dla małych dziewczynek może być to fototapeta kolorowanka, przy której dziecko może uczyć się kolorów, opanować umiejętność trzymania kredki oraz zdobyć umiejętność pracy zespołowej malując razem z rodzicami czy rodzeństwem. Starsze dziewczynki powinniśmy otaczać światem nauki jak na przykład naklejki z cytatami znanych ludzi, które będą inspiracja czy motywacją do działania. Fototapeta z motywem mapy świata również pomoże w poznaniu geograficznego rozmieszczenia państw na naszej planecie. Naklejka czy fototapety nie tylko wspomoże rozwój naszej dziewczynki, ale poprawi również wystrój każdego wnętrza.

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu