15.04.2019

Ściana jak nowa niewielkim kosztem

Kiedy nasze mieszkanie przestaje być atrakcyjne, a my pragniemy jak najszybszej i jak najtańszej zmiany, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby na odświeżenie ścian. To właśnie one nadają przestrzeni charakteru, mogą stanowić o jej otwartości i jasności, przytulności, zadziorności lub wręcz odwrotnie - o nudzie, która zbyt mocno się panoszy. Jak pokonać nudę i nadać swoim ścianom nowej świeżości, nie wydając przy tym zbyt wielu pieniędzy?

Plakaty i zdjęcia

Plakaty często kojarzą nam się z pokojami nastolatków - nic bardziej mylnego. Niektóre z nich mogą być piękną, gustowną ozdobą, inne z kolei będą świadczyć o artystycznej duszy właściciela. Wybierając na przykład plakaty muzyczne na ścianę, warto skupić się na egzemplarzach pasujących kolorystycznie do wystroju, nie tylko do gustu muzycznego. Można wydrukować je samodzielnie bądź poszukać ciekawych projektów w Internecie. Oczywiście wszystkie plakaty i zdjęcia powinny znaleźć się w ochronnej antyramie.

Szablony

To chyba jeden z najtańszych sposobów na nadanie ścianom charakteru. Wystarczy wybrać szablon, farbę i do dzieła. Odmalowane kształty wyglądają doskonale na różnych kolorach ścian, nie tylko na tych zdominowanych przez biel. Jednak nie sprawdzą się zbyt dobrze w przypadku tapet. Pamiętajcie, że szablon powinien być w miarę prosty oraz uniwersalny, gdyż zbyt skomplikowany wzór może nie wyjść dobrze na ścianie. Najlepiej wybierać z gotowych wzorów, które można znaleźć w sklepach internetowych bądź budowlanych.

Fotografie

Jeśli macie na ścianach trochę niezagospodarowanego miejsca, a w albumach dziesiątki fotografii, warto zaaranżować je na ścianie, tworząc z nich piękny, bardzo osobisty kolarz. Wykorzystajcie do tego kilka ramek, które możecie przybić do ścian. Jeżeli zaś posiadacie trochę więcej środków, możecie zlecić wywołanie wybranych zdjęć na płótnie bądź w formie fototapety. W ten sposób nie tylko odświeżycie mieszkanie, ale także uczcicie istotny moment w swoim życiu - ślub, romantyczne wakacje czy narodziny dziecka.

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu