Promocja -52% na wszystko! Darmowa wysyłka od 300 zł. Pozostało tylko 

02.12.2019

Fototapety do przedszkola – bajkowa przestrzeń dla dzieci

Stworzenie bajkowej przestrzeni dla dzieci nie wymaga spersonalizowanych mebli i nowoczesnych zabawek. Dziecko doskonale odnajduje się w przyjaznym wnętrzu, w którym dominują wesołe kolory, a na ścianach można znaleźć ulubione motywy z bajek. Sprawa wydaje się więc dość prosta, ale niestety problem zaczyna się przy wyborze konkretnych kolorów, rodzajów i jakości materiałów wykończeniowych. Najlepszym rozwiązaniem są fototapety. Możliwości, jakie oferują, są praktycznie nieograniczone. Kolorowe scenerie inspirowane sielankową polaną, wesołe zwierzęta, edukacyjne plansze lub motywy z efektem trójwymiarowości dostępne są od ręki. Jak zatem zaaranżować przedszkolne ściany prosto i z pomysłem? Jaki motyw wybrać, aby dziecko czuło się przyjaźnie i spokojnie? W naszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czym kierować się podczas wyboru idealnych fototapet do przedszkola?

Kolorowe motywy nie wystarczą, aby efektownie zaaranżować przestrzeń grupy kilkulatków. Trzeba uwzględnić zróżnicowane potrzeby dzieci i ograniczyć wzory w taki sposób, aby otoczenie było wsparciem, a nie przestrzenią naładowaną pobudzającymi bodźcami. Kluczową kwestią pozostaje funkcjonalność. Fototapeta powinna być trwała i solidna, co gwarantuje doskonałą inwestycję dla placówki. Równie istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo, zarówno pod kątem materiału wierzchniego, jak i wykorzystanych elementów mocujących. Dość częstym wyborem do aranżacji placówek dziecięcych są materiały o podwyższonej odporności i dodatkowych zabezpieczeniach. W sposób szczególny popularnością cieszą się fototapety winylowe i te z warstwą laminatu. Materiał odporny na czynniki zewnętrzne z pewnością okaże się świetnym wyborem z perspektywy długofalowej estetyki, która pozytywnie wpłynie na maluchy oraz będzie wizytówką placówki.

Wszystkie fototapety przeznaczone dla dzieci zostały stworzone w oparciu o potrzeby i zamiłowania najmłodszych. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta. Urozmaicona przestrzeń stwarza miejsce przyjazne dziecku i jego edukacji. Kilkulatek jest szczególnie wrażliwy na otaczającą go rzeczywistość. Z przyjemnością chłonie wiedzę i wciąż zadaje pytania, które zaspokajają jego naturalną ciekawość świata. Warto wykorzystać elementy edukacyjne na ścianach, które będą sprzyjały poszerzaniu wiedzy i wspierały rozwój maluchów. Kolorowe fototapety pobudzają zmysły i procesy pamięciowe. Literki, zwierzątka i motywy bajkowe to nie tylko element dekoracji, ale również gotowa plansza do dyskusji i zachęcania dzieci do nauki nowych słów, nazywania kolorów i rozpoznawania kształtów. Kształtowanie pozytywnych emocji i przy okazji przyswajanie wiedzy z pewnością spodobają się zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom.

Kolorowe printy na ścianach w przedszkolu

Przedszkole to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Chłodna i minimalistyczna architektura nie zachęci malucha do zabawy. Dzieci są niezwykle wrażliwe na rozłąkę z najbliższymi, ale równie podatne na kolorowe motywy zachęcające do zabawy. Warto więc wykorzystać przestrzeń do stworzenia kreatywnej opowieści inspirowanej nazwą przedszkola lub charakterystyką danej grupy. Szczególną uwagę powinny przykuć fototapety do przedszkola w intensywnych i nasyconych kolorach, które z pewnością będą kojarzyć się z mnóstwem pozytywnej energii. Dobór motywu powinien być nie tylko dekoracyjny, ale również edukacyjny, np. kolorowe kompozycje zwierzątek, porozrzucane na całej ścianie literki, drogi gotowe na przejażdżkę autem czy tajemniczy las z bajkową chatką. Z pewnością w każdej przestrzeni odnajdzie się energiczny kilkulatek, który marzy o miejscu pełnym kolorów i radosnych wrażeń.

W salach młodszych dzieci z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą kolorowe zwierzątka, które są uwielbiane przez maluchy. Znane z bajek, opowieści i wizyt w zoo okażą się przyjazną przestrzenią budzącą wyłącznie pozytywne odczucia. Dla starszaków warto postawić na aranżację, która przemyca motywy bajkowe wraz z elementami edukacyjnymi. Kolorowe literki, cyferki lub krajobraz z pewnością okażą się korzystne dla rozwoju i samopoczucia. Warto łączyć poszczególne motywy znajdujące się na fototapetach i dopasowywać charakter ścian do tematyki zajęć. Podział na strefę edukacyjną, wspólne czytanie bajek, kącik zabaw i ćwiczenia ruchowe pomoże w usystematyzowaniu dziecięcych nastrojów.

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu