Promocja -52% na wszystko! Darmowa wysyłka od 300 zł. Pozostało tylko 

28.02.2020

Fototapety skandynawskie - jak być bliżej natury i osiągnąć spokój?

Niezwykle modne trendy wywodzące się z kultury skandynawskiej święcą tryumfy we współczesnej aranżacji wnętrz. Architekci i designerzy, prześcigają się w tworzeniu prostych form, przybliżających do natury, minimalizmu i odprężenia.

W zabieganym świecie poszukujemy piękna. Chcemy się na chwilę zatrzymać, wyjść poza obszar miasta i poczuć spokój, jaki niesie ze sobą natura. Jak stworzyć taką oazę we własnym domu? Czy można poczuć przestrzeń w czterech ścianach w centrum miasta?

Fototapety przestrzenne

Nawet w ciasnym mieszkaniu możemy znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam poczuć wolność przestrzeni i przenieść się za pomocą obrazu poza ramy swojego M. Będziemy mogli spojrzeć na fiordy budząc się o poranku albo znaleźć ścieżkę prowadzącą prosto do gęstego lasu. Fototapety przestrzenne mogą mieć abstrakcyjną formę stonowanych kolorystycznie brył i tuneli, wywołując optyczne złudzenia i nadając niesamowitą głębię. Nie może w nich jednak zabraknąć drewna i surowej zieleni przywołujących wrażenia chłodnego powiewu znad skandynawskich lasów.

Efektowne fototapety w łazienkach mogą tworzyć wrażenie wychodzenia poza przestrzeń, wykorzystując na przykład niezaaranżowane wnęki do zaimprowizowania tajemniczych schodów porośniętych mchem i bluszczem, prowadzących w nieznane.

Skandynawskie fototapety w sypialni

Dla osób poszukujących nowoczesnych, a zarazem naturalnych rozwiązań i pomysłów na aranżację wnętrza, ciekawą propozycją są fototapety w sypialni. To prosty sposób na nadanie przestrzeni wyjątkowego charakteru. Urządzając sypialnię w skandynawskim stylu, warto rozważyć wybór pejzażu – np. zamglonego lasu, nordyckiego wybrzeża, górskich krajobrazów czy rafy koralowej. Sypialnia zyska drugi wymiar i optycznie zwiększy swą przestrzeń. Jedno spojrzenie pozwoli uciec myślami poza cztery ściany pokoju i przenieść się na drugą stronę obrazu, by odpoczywać w zupełnie innej rzeczywistości.

Można również wykorzystać fototapetę jako tło przestrzeni. Warto wtedy rozważyć wybór fototapety imitująca bielone deski, kamienną ścianę, czy drewniany mur. Nie tracąc przestrzeni na układanie drewnianych paneli, zyskujemy fantastyczny efekt skandynawskiego wnętrza. Do tego minimalizm w umeblowaniu oraz stonowana kolorystyka i mamy spokój płynący z pomieszczenia, w którym doskonale można wypocząć.

Fototapety w łazienkach – coś więcej niż płytki na ścianach

Bo łazienka to nie tylko płytki, standardowe wykończenie, glazura i terakota. Salon kąpielowy, domowe mini SPA czy malutka łazienka w bloku mogą zaskoczyć niezwykłym widokiem. Fototapety w łazienkach są doskonałym pomysłem na skandynawską aranżację wnętrza. Szeroki wachlarz wzorów pozwala wybrać idealny motyw, który będzie nam towarzyszył rano, gdy spoglądamy w lustro, wieczorem, kiedy relaksujemy się po ciężkim dniu, biorąc prysznic czy odpoczywając w trakcie kąpieli. Doskonale tu wpisują się obrazy bezpośrednio związane z wodą, kamieniem, naturą. Fototapety skandynawskie wprowadzą dodatkowo nastrój spokoju, a ich minimalizm połączony z wyselekcjonowanymi dodatkami sprawi, że przestrzeń nabierze modnego stylu.

fototapety w łazienkach

Fototapety w łazienkach powinny być odpowiednio dostosowane do warunków panujących w pomieszczeniu - najlepiej sprawdzają się te z materiałów winylowych na flizelinie. Są dodatkowo laminowane oraz klejone klejem do wnętrz, w których panuje podwyższona wilgotność. Zachowają wówczas najwyższą jakość w wymagających warunkach, jakie stwarza domowa łazienka. Należy pamiętać, aby przed naklejeniem fototapety zagruntować ścianę i zabezpieczyć ją przed niszczycielskim działaniem wilgoci. Dobrze jest również zasilikonować narożniki, aby uzyskać maksymalną trwałość fototapety i na długo cieszyć się zjawiskowym wykończeniem.

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu