Promocja -52% na wszystko! Darmowa wysyłka od 300 zł. Pozostało tylko 

28.02.2020

Nieszablonowe podejście do aranżacji dziecięcego pokoju

Kolorowe dzieciństwo to szczęśliwe dzieciństwo. Czas na marzenia, tworzenie własnego świata codziennie na nowo. To góra pomysłów, które dorośli często uznają za nierealne i szalone. To szczery śmiech, niepohamowana radość i beztroska.

Stając przed wyzwaniem urządzenia dziecięcego pokoju, często myślimy szablonowo. Łóżko, szafka, biurko, ramka na ścianie, półka nad łóżkiem. Ogranicza nas przestrzeń, budżet, pragmatyczne podejście. Czasem warto jednak popuścić wodze wyobraźni, wyjść poza utarte schematy, porozmawiać z dzieckiem, bo może wspólnie łatwiej będzie wymyślić, jak powinien wyglądać ten najfajniejszy pokój na świecie. Razem możemy wybrać kolory, ustalić motyw przewodni. Sprawdźmy na przykład, jakie możliwości niosą za sobą naklejki na ścianę 3D, jak niesamowity efekt można osiągnąć w tak łatwy sposób.

Motyw przewodni w dziecięcym pokoju

Świat bajek, kraina dinozaurów, słodkie zwierzaki, boisko piłkarskie, a może przestrzeń kosmiczna? W którym klimacie Twoje dziecko czułoby się najlepiej? Starając się sprostać wszelkim oczekiwaniom naszych najmłodszych klientów, zebraliśmy pokaźną ofertę przeróżnych obrazów, by każdy mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Mieć w swoim pokoju olbrzymiego tyranozaura rexa to jest coś! Oswojony dinozaur spoglądający ze ściany nie wzbudzi strachu, a z pewnością urozmaici zabawę z kolegami w Park Jurajski lub odkrywców. Nocą rex będzie stał na straży i skutecznie odpędzał złe sny. Połączenie takiego motywu z zielenią pokoju to ciekawy sposób na aranżacje pomieszczenia dla zafascynowanego prehistorią chłopaka.

Ilustrowana mapa świata ze zwierzątkami wprowadzi dziecko w obszar naszej geografii, wzbudzi świadomość różnorodności gatunków zwierząt żyjących na naszej planecie. Jak widać, naklejki na ścianę dla dzieci mogą pełnić funkcje nie tylko ozdobne, ale i uczyć.

pokój dziecięcy

Ukochane przez małych (ale i przez „dużych”) chłopców naklejki na ścianę samochody, dodają wyrazu i koloru przestrzeni, wywołując efekt „wow” u małego mieszkańca oraz odwiedzających go gości. Szybka, błyszcząca maszyna ze znanej stajni motoryzacyjnej zrobi wrażanie na każdym miłośniku wyścigów, warkotu silnika i doskonałych parametrów technicznych.

Fototapeta do pokoju dziecięcego zaspokoi też zamiłowanie dziewczynek do małych kociaków, wróżek i motylków. Marzenia o byciu księżniczką to etap, który przechodzi niemal każda mała kobietka. Dlaczego zatem nie umilić jej tego czasu i nie zaaranżować prawdziwie bajkowej przestrzeni? Łóżko z baldachimem nie wymaga żadnej dodatkowej konstrukcji, a jedynie haczyka, by podwiesić zwiewny materiał do sufitu. Kolorowe ściany mogą stać się tłem do tęczowych motyli (tu efektowne, a łatwe nawet w samodzielnym montażu naklejki na ścianę motyle).

Naklejki na ścianę dla dzieci

Naklejki na ścianę dla dzieci pomogą w prosty sposób spełnić marzenia o pokoju idealnym. Można nimi wykleić całą ścianę, tworząc obraz wielkoformatowy albo wykorzystać do ozdoby fragmentu pomieszczenia. Wyodrębnienia strefy snu, wypoczynku, zabawy. Można je wykorzystać do wyklejenia mało efektownej szafy albo drzwi wejściowych, a wbrew nazwie naklejki na ścianę dla dzieci ozdobią równie efektownie sufit czy skosy na poddaszu.

Naklejki są doskonałym sposobem na wprowadzenie do dziecięcego pokoju kolorów, lekkości czy fantazji. Bajkowe motywy, ulubieni bohaterowie albo kolorowa ściana ułożona niczym z klocków lego. Każdy motyw na swój sposób oddziałuje na wyobraźnię, pobudza fantazję.

Nie bez znaczenia jest również to, że naklejki na ścianę dla dzieci są łatwe w naklejaniu, jak i odklejaniu ze ściany. To stosunkowo tani sposób na atrakcyjne nadanie przestrzeni wyjątkowego charakteru, który można z czasem przearanżować, by dostosować się do zmieniającego się gustu dziecka. Kiedy przyjdzie czas wymienić naklejki na ścianę, samochody przestaną być bowiem najważniejsze, nie będzie się to wiązało z rozkuwaniem ścian, a jedynie ze zmianą dziecięcych w bardziej młodzieżowe motywy.

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu