12.04.2019

Do jakich wnętrz pasują obrazy na płótnie?

W trakcie urządzania mieszkania najwięcej uwagi przywiązujemy do wyboru mebli, w końcu to z nich będziemy korzystać najczęściej, więc muszą być funkcjonalne. Jednak nie można też zapominać o dekoracji ścian, najlepiej w postaci obrazów na płótnie. Wbrew pozorom taki przedmiot pasuje nie tylko do zabytkowych wnętrz, dlatego warto zastanowić się nad zakupem. W jakim pomieszczeniu najlepiej zawiesić taki obraz?

Nietuzinkowy salon

Obecnie dużą popularnością cieszą się wnętrza eklektyczne, czyli będące mieszanką dwóch stylów, np. nowoczesnego i retro. W salonie tego typu doskonale odnajdzie się obraz na płótnie, który doda pomieszczeniu szlachetnego charakteru. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu przytulnego efektu aranżacyjnego, najlepiej będzie wybrać akwarele na płótnie. Ta technika wykonywana jest farbami wodnymi o pastelowych kolorach, dlatego wspaniale będzie wyglądać też do salonu w stylu skandynawskim. Jeśli natomiast lubimy intensywne kolory i chcemy, aby nasz obraz to wyrażał, to możemy zamówić płótno w stylu abstrakcyjnym, malowane olejem. Doskonale się nada reprodukcja jednego z prekursorów abstrakcjonizmu, np. Joan Miro czy Marka Rothko.

Łazienka, sypialnia, przedpokój

Chociaż to właśnie w salonie najchętniej dekorujemy ściany, to również pozostałe pomieszczenia w naszym mieszkaniu mogą być udekorowane z pomocą pięknego obrazu. W łazience doskonale sprawdzi się akwarela na płótnie przedstawiająca kobiecy akt, najlepiej w kąpieli! Styl obrazu powinniśmy natomiast dopasować do wnętrza - w przypadku nowoczesnej łazienki warto postawić na nowocześniejsze nurty, np. reprodukcję ekspresjonisty Egona Schiele. Z kolei w przypadku klasycznej łazienki, np. zdobionej antykami, można wykorzystać reprodukcje francuskich impresjonistów. W przedpokoju natomiast postawmy na obraz przedstawiający wedutę, czyli krajobraz miejski. Z kolei w sypialni powinniśmy wykorzystać płótno o spokojnym, kojącym motywie, który będzie zachęcał nas do pójścia spać. Tutaj także warto wykorzystać impresjonistów lub też reprodukcję nostalgicznych obrazów Edwarda Hoppera.

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu