Promocja -48% na wszystko! Darmowa wysyłka od 300zł. Pozostało tylko 

Opinie klientów

5.0/5
Dziękujemy za opinie!

Fototapety Graffiti

Chcą poczuć Państwo w swoim domu klimat amerykańskich ulic z końca XX wieku? Z pewnością polubicie nasze propozycje fototapet z serii graffiti. Kolory, geometryczne przestrzenne kształty, napisy, za pomocą których można wyrazić siebie. To wszystko nada Państwa wnętrzu bardzo indywidualny charakter. Dajcie poznać się innym, pokażcie im naturę artysty-buntownika zakochanego w nowoczesnej sztuce miejskiej. Z pewnością ożywi ona każde wnętrze. A teraz dowiedzcie się, jak narodziło się graffiti…

1 2 3 ... 12

Początki graffiti

Prekursorem światowego graffiti był pracujący w Nowym Jorku, jako goniec, Grek Demetrius. On jako pierwszy, przy użyciu flamastra, podpisał się w nowojorskim metrze pseudonimem TAKI 183. W niedługim czasie wschodzący prekursor sztuki graffiti zaistniał w całej metropolii. W 1971 „The New York Times” przeprowadził z TAKI-m 183 wywiad, który niezamierzenie wykreował go na miejskiego bohatera, skutkiem czego przykład z niego zaczęła brać coraz większa liczba nowojorskich nastolatków. Graffiti to rodzaj techniki i działań artystycznych polegających na sprejowaniu lub malowaniu słów, znaków, obrazów bezpośrednio na ścianach budynków publicznych. Potocznie określa się tak technikę malarstwa wykonywanego farbą w sprayu. Przełom w historii graffiti nastąpił pod koniec lat 70., kiedy wodoodporne markery zaczęły być zastępowane farbą w sprayu, dzięki czemu litery przy tym samym nakładzie czasu i wysiłku mogły stać się większe i bardziej kolorowe. Pusta powierzchnia malarska na pociągach i metrze gwałtownie skurczyła się, napisy zaczęto przenosić więc na mury i ściany budynków.

Poczuj awangardowy klimat

Pierwszą „galerią graffiti” stały się okolice Mostu Brooklyńskiego. Wraz ze wzrostem zainteresowania malarstwem na murach i poszerzaniem się palet farb w sprayu napisy przybierały coraz to bardziej wyszukane formy. Ustalił się też pewien kanon konstruowania stylu: można było wyróżnić kontur, wypełnienie, obwódkę oraz nadające literom wrażenie połysku i trójwymiarowości białe błyski. Same litery miały stosunkowo miękkie kształty, przeplatały się ze sobą, a napisy sprawiały wrażenie nieujarzmionych, stąd taki sposób konstruowania formy słów nosił nazwę wildstyle’u. Było to typowe dla wczesnego amerykańskiego graffiti. Później, szczególnie po przeszczepieniu graffiti na grunt europejski, do wildstyle’u dołączyły też inne rodzaje liternictwa – zarówno charakteryzujące się architektoniczną przestrzennością i bryłowatością, jak i geometrycznie uproszczone, sprowadzone do dwóch wymiarów.

Oryginalne fototapety graffiti

Fototapety dostępne w naszym sklepie ecowall24.pl to propozycje wyróżniające się na tle konkurencji doskonałą jakością i precyzją wykonania. Obraz na tapecie jest wyraźny i bardzo realistyczny. Nasze produkty tworzymy wyłącznie na sprawdzonych materiałach, które odznaczają się najwyższą klasą i standardem. Nasze fototapety na bardzo długo, zachowują idealny wygląd, zachwycają nienaganną formą i swą prezencją. Oferujemy produkty w korzystnych, atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do skorzystania z naszej unikalnej oferty oraz wyboru rewelacyjnych fototapet z motywem graffiti w najlepszych cenach.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- szara

Średnia ocena: 4.3 /5.0

Na podstawie: 73 opinii

Zapisz się I zyskaj 5% rabatu